"Filmy Kollywood is currently under maintenance and should be complete soon."

थकाइ लाग्यो ? तत्काल फ्रेस हुने यस्तो छ उपाय


nirbhayraja


जिन्दगी व्यस्त छ । दौडादौड छ । तिब्र प्रतिश्पर्धामा खरो उत्रन मेहनत पनि उस्तै गर्नुपर्छ । उता शरीरको आफ्नै विज्ञान हुन्छ । मन थाक्दैन, तर शरीर थाक्छ । किनकी, अफीसमा काम गर्दागर्दै तपाइको शरीरमा उर्जाको कमी हुन थाल्छ र तपाइलाई थकान महसुस हुन्छ । आजको भागदौडयुक्त जिवनमा थकान सबैलाई हुने गर्छ । कसैलाई हरेक दिन थकान महसुस हुन्छ भने कसैलाई कहिलेकाही मात्र थकान महसुस हुनेगर्छ । यदि तपाइ कार्यालयमा काम गरीरहनुभएको छ र थकान महसुस भयो भने के गर्ने ? यहाँ केही आइडीया दिइएको छः

हात हल्लाउनुस्

सिधा उभिनुस् । दुबै हातलाई सिधा आकाशतर्फ फर्काएर तनक्क तन्काउनुस् र तन्कीएकै अवस्थामा शरीरलाई अगाडीतर्फ ‘यू’ आकारमा निहुँराउँदै हातले दुबै गोडाका औंला छुने कोशीस गर्नुस् । अब यही पोजीजसनमा दुबै हातमा कम्पन ल्याउनुस् । अर्थात कामे झैं गरेर हातहरु हल्लाउनुस् र हल्लाउँदै हल्लाउँदै सिधा खडा हुनुस् । हात हल्लाउने क्रम जारी राख्नुुस् र सोही पोजिसनमा दायाँ र बायाँ पालै पालो निहुरीदै माथि उठदै, निहुँरीदै माथि उठदै गर्नुस् । यसो गर्दा शरीर तरँगीत हुन्छ । त्यो तरँगले शरीरका कोषहरुमा नयाँ उर्जा, उत्साह र स्फुर्ती ल्याउँछ । शरीरमा यसबाट हुने रासायनिक प्रतिक्रियाबाट निराश र थकित मनमा समेत प्रफुल्लीत हुन्छ ।

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Average rating:  
 0 reviews